Něco o mně

Test osobnosti

16. ledna 2011 v 16:27 | Yarushka

Výsledek testu

 Sangvinik17.5 %


 Cholerik32.5 %
 Melancholik25 %

 Flegmatik25 %

Robert Miles-children

28. října 2008 v 12:37 | Yarušinka
Melodie.... kterou upe nejvíc..miluju !!

Knížtička kterou mám..xD

24. října 2007 v 22:53 | Yarušinka
Spisovatelka Sandra Verbrová..byla v naší škole měla u nás ve škole přednášku o té své knížce..a mě to nějak zaujalo..xD Tak jsem si ji objednala a přečetla..xD !A určo wšem doporučuju..xD

Obálka knihy LUKO - malý vlkodlak

Sandra Vebrová

http://sandravebrova.wz.cz
Nová česká fantasy pro děti a mladé čtenáře
Nechte se zavést do světa napětí a fantazie. Město Stvůron je místo plné nadpřirozených bytostí. Magické, nevyzpytatelné
i nebezpečné. Vedle lidí zde žijí skřetové, upíři, čarodějky… ale hlavně vlkodlaci. Nejvýznamnější rod, s tajemnou minulostí, starý tisíc pět set let.
Luko, dvanáctiletý chlapec s pronikavýma očima a zvláštním nadáním, je potomek vládce vlkodlaků. V nádherném domě vyrůstá spolu se svými nesmírně protivnými bratranci…
Luko je normální kluk… skoro… až na to, že je vlkodlak. Ale trochu jiný, než byste čekali. A právě proto se nevyhne spoustě dobrodružství. Původně samotářský Luko se seznámí s lidskou dívkou Marianou - obě děti vyrůstaly bez rodičů. Mariana žije u manželů Skřetových - jako služka, Luko v honosném vlkodlačím sídle. Je sice obklopen přepychem a privilegii, ale nemá žádné přátele, kterým by mohl věřit. Mezi oběma osamělými hrdiny postupně vznikne silné pouto. A to přes všechny překážky, které je původně rozdělují. Přitom největší úkol je teprve čeká… Musejí se vydat po stopách tajemné minulosti vlkodlaků a navzdory velkému nebezpečí odhalit po léta skrývanou pravdu.

První myšlenka na příběh o vlkodlačím klukovi vznikla v autorčině fantazii přibližně před dvěma lety. "Vlkodlaci se mi jako nadpřirozené bytosti zdáli nesmírně zajímaví, tajemní a rozporuplní. V mnoha knihách byli většinou zjednodušeně popisováni jako vraždící bestie, které si druhý den nic nepamatují. Ale čím víc materiálu jsem o vlkodlacích objevovala, tím víc mi docházelo, že na tyto bytosti je možné nahlížet i z docela jiného úhlu."
Vlkodlaci mají nebývalé schopnosti, jsou propojeni s astrálním světem i přírodou, mají své zákonitosti a zvyky. Sandra Vebrová odkrývá jiný pohled na vlkodlaky, a tak z nich v příběhu vytvořila významný, vzdělaný a velmi vážený rod s bohatou historií. Takovou uzavřenou a záhadnou vyšší společnost mezi nadpřirozenými bytostmi.
V tomto prostředí vyrůstá také dvanáctiletý Luko. Je obklopený zdánlivou spokojeností a blahobytem, ale přesto mu schází alespoň jeden jediný blízký člověk. Toho najde, ke svému překvapení, v lidské dívce, Marianě. Mariana je z velké části Lukovým protipólem. Žije v docela jiném prostředí. Slouží dvěma nerudným skřetům, chodí v otrhaných šatech a přespává na půdě s děravou střechou. Je svérázná a paličatá, vždycky se musela umět postarat sama o sebe. Proto se také postupem času může stát Lukovi oporou. Skvěle se doplňují. Jsou stejně osamělí, oba ztratili v útlém dětství rodiče, a to dá možnost tomu, aby mezi nimi vzniklo velmi silné pouto - samozřejmé, spontánní přátelství.

About me

7. června 2007 v 16:23 | Yarušinka


1. Jméno..Yara...xO

2.Přezdívka .. Yarušinka,Yaruška

3.Narozeniny...7.4

4.Místo narození...Palestina (Gaza )

5.Znak zvěrokruhu...beran

6.Pohlaví...holka

7.Třída..prvák x)

Jupííí už konečně dneska

7. dubna 2007 v 23:38 | Yarušinka
JUPÍÍÍ !!!DNESKA MÁM NAROZENIY..:)A HÁDEJTE KOLIK MI JE..:D NO JE MI 13..☺
http://www.jasmine.cz/svatebniservis/dorty/album/slides/2.jpg

Hned bych si takovej dortíček dala....xD

zdroj : http://www.jasmine.cz/
 
 

Reklama